اهمیت فن بیان

اهمیت فن بیان

شاید خیلی از مواقع بین اطرافیان و گروه ها دیده باشین که افرادی بدون اینکه محتوای قابل قبول و تایید شده ای را ذکر کنند تنها به پشتوانه مهارت فن بیانی که دارند افراد را جذب خود می کنند.این افراد تنها با تکیه بر مهارت فن بیان خود دیگران را وادار به گوش دادن سخنان ،تایید و تاثیر پذیرفتن از خود می کنند.

در این مقاله از سایت سخن امید قصد داریم تا اهمیت فن بیان را در زندگی برای شما دوستان تفهیم کنیم. تا هرچه زودتر با تقویت فن بیان خود به آنچه در سخنرانی و صحبت کردن با دیگران می خواهید برسید. امروزه در جامعه ای زندگی می کنیم که ارتباط صحیح و به کارگیری روش های ارتباط موثر تاثیر زیادی در درامد و سطح کیفی ما در جامعه دارد.

نخستین گام در برقراری ارتباط صحیح، داشتن فن بیانی مناسب است. بعلاوه فن بیان چیزی نسیت که بتوان آن را ارث برد و یا دربین صففحات مجازی بازیگران و سلبریتی ها آموخت. بلکه برای تقوی فن بیان باید از سخنرانان خبره و اهل سخن الگو گرفت. سپس این الگوبرداری ها را بر حسب شخصیت ،موقعیت شغلی و اجتماعی ،طیف صدا ،فرهنگ و … برای خودمان شخص سازی و گاها بومی سازی کنیم.همچنین می توانیم در کلاس های فن بیان اساتید این رشته شرکت کنیم تا به چکیده ای از تمام مطالب کلیدی تقویت فن بیان دسترسی داشته باشیم.

اهمیت فن بیان
سخن امید

اهمیت فن بیان

زبان و یا به معنای دقیق تر بیان ابزاری است که خدای متعال در اختیار انسان قرارداده تا با استفاده از آن انسان ها بین یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

بدون بیان حتی با به کارگیری تمام اعضا و جوارح هم انتقال بسیاری از مفاهیم و برقراری ارتباطی صحیح بسیار دشوار می شود. تقریبا تمام انسان ها از قدرت بیان برخوردارند و توان صحبت و به سبب آن توان برقراری ارتباط و گفتمان با بقیه را دارند.

  اما آیا همه ی انسانها قدرت به کارگیری صحیح از زبان و استفاده از قدرت بیان را برای نفوذ در ذهن و اندیشه دیگران دارند؟ طبیعتا خیر،فن بیان ماتفاوت افرادی است که نقص در صحبت کردن و یا جذب مخاطب دارند با افرادی که درهرجمعی قدرت سخنرانی و تاثیر بر دیگران را دارند

تاثیر کلامی بر دیگران

تاثیر کلامی بر دیگران هرچند کار آسانی نیست اما غیرممکن هم نیست همانطور که در طول روز میلیون ها انسان با استفاده از فن بیان می توانند افراد را متقاعد کنند. با مهارت فن بیان جذب افراد و علاقمند سازی آنها به یک موضوع و تاثیر بر افراد به واسطه ی یک سخنرانی داشته باشند.

شما هم می توانید در سایت سخن امید با شرکت در دوره رایگان فن بیان استاد امید خیریه تجربه خود را در به کارگیری مهارت فن بیان و تاثیر بر دیگران به واسطه ی سخن دوچندان کنید.

تمام سعی و تلاش تیم استاد امید خیریه در نوشتن این مقاله از سایت سخن امید و تهیه ی دوره رایگان فن بیان ،ارائه نکاتی از مهارت فن بیان است که به شما عزیزان کمک کند تا تاثیر مثبت و بالقوه ای بر دیگران داشته باشید.

اهمیت فن بیان
فن بیان

فن بیان برای شغل های خاص

تفاوتی نمی کند مدیر باشید یا کارمند،تاجر باشید یا پیمانکار،دانشجو باشید یا استاد،خانه دار باشید یا شاغل. چرا که هرجایگاه و موقعیت شغلی و اقتصادی که داشته باشیم  برای خوب و دلنشین صحبت کردن نیازمند آموزش فن بیان هستیم.

احتمالا شما هم اهمیت فن بیان را در حرفه و یا محل کسب و یا اجتماع با همکاران را متوجه شدید. کسانی که از فن بیان و سخنوری برخوردارند به نسبت سایرین جایگاه اقتصادی،فرصت های شغلی و همپنین مزایای بهتری برخوردارند.

پس آموزش فن بیان تنها منحصر به سخنرانان اساتید و افرادی که نیاز به ارتباط کلامی با دیگران دارند نمی شود و همه ی انسان ها حتی شده برای کسب جایگاه شغلی بهتر و کسب فرصت های طلایی نیاز به آموزش فن بیان دارند.

برای به دست آوردن شغل مناسب،موفقیت در استخدام، فروش محصولات و ارائه خدمات خود لازم است مهارتی که بیشترین تاثیر را بر مخاطب می گذارد(فن بیان) را آموزش ببینیم.

فن بیان و افزایش مشتری و درامد

هرچقدر مهارت فن بیان بیشتری داشته باشیم در شغل و کسب و کار خود موفق تریم. به عنوان مثال دو میوه فروش را درنطر بگیرید. یکی از آنها با لبخند زدن ،شوخی های به موقع با مشتریان ،سلام و احوالپرسی و دعوت عابرین به مغازه وصحبت کردن در مورد فواید میوه و تاثیرآن بر سلامتی میوه می فروشد. میوه فروش دیگر با صورتی خسته و با صدایی بلند صرفا قیمت اجناس را فریاد می زند.  به نظر شما کدام میوه فروش درکار خود موفق تر است؟شما از کدام خرید می کنید؟

این تنها یک مثال ساده از اهمیت و کاربرد فن بیان در ارتباط با مشتریان و افراد درمشاغلی است که به نظر می رسد برای موفقیت و فروش بیشتر درآن شغل نیاز به آموزش فن بیان نیست. حال آنکه اهمیت فن بیان در مشاغلی مثل سخنرانان، اساتید، مشاورین و… که برهمگان ثابت شده است.

زبان بدن

یکی از حوزه های بسیار مهم فن بیان، زبان بدن است. استاد امید خیریه در دوره رایگان فن بیان به خوبی این مبحث را نیز آموزش داده اند،زبان بدن بیش از نیمی از تاثیر ما برمخاطب را در برمی گیرد وبیشترین تاثیر پس از شیوه ی صحیح به کارگیری از فن بیان و محتوای سخن در جذب مخاطب را دارد.

فن بیان
اهمیت فن بیان

اهمیت فن بیان در خانواده

شاید کمتر کسی بین خواننده های این مقاله از سایت سخن امید به اهمیت فن بیان در خانواده و شیوه های صحیح تربیتی خانواده وافق نباشد. تصور کنید اگر میتوانستید تنها با سخن و مهارت فن بیان خود بهترین نوع ارتباط را با فرزند، همسر و خانواده همسر خود داشته باشید. هر حرف شما مورد قبول این افراد بود و یا با سخنان خود می توانستید آنها را متقاعد به امور مورد پسند خود کنید. خب این وضعیت په میزان شما را به وجد می آورد؟

برای بهترین بودن در خانواده نیاز است که رابطه خوبی با همسر فرزند و خانواده همسر خویش داشته باشید. بهترین خانواده ها تشکیل شده از افرادی است که چگونگی برخورد و صحبت با همدیگر را آموخته اند. پرواضح است که بهترین زوج ها ارتباط کلامی خوبی باهم و خانواده های یکدیگر دارند. بعلاوه فن بیان در چگونگی تربیت فرزندان نیز نقش موثری ایفا می کند و ازمهم ترین نکات تربیت و آموزش صحیح فرزندان است. به عنوان مثال می توان آموزش مخالفت کردن درست و به موقع با فرزندان،رفتار صحیح و طرز بیان مشکلات و گوشزد کردن اشتباهات به کودکان را ذکر کرد.

نتیجه گیری

مهارت فن بیان حتی در زمان ها و موقعیت های طلایی و سرنوشت ساز زندگی هم به کمک ما می آید.به عنوان مثال خواستگاری، ما در این مراسم باید بتوانیم بهترین خودمان را ارائه بدهیم تا همراه و همسری بی نظیر برای خودمان داشته باشیم.

حال که با اهمیت فن بیان آشنا شدین پیشنهاد می کنم در دوره رایگان فن بیان استاد امید خیریه شرکت کنید.  این دوره می تواند در تقویت فن بیان شما تاثیر بسزایی داشته باشد.

در پایان از توجه شما همراهان گرامی و همچنین مطالعه این مقاله از سایت  سخن امید سپاسگزارم . به شما پیشنهاد می کنم مقاله بهبود فن بیان را مطالعه کنید.

مقاله های مرتبط :

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments